مشاوره پروژه، پایان نامه و مقاله رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری توسط محققین برجسته کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور رشته‌ي فيزيک يکي از رشته‌هاي علوم پايه است. غالباً رشته‌هاي علوم پايه به دو صورت محض و کاربردي ارائه مي‌گردند. برخلاف رشته های مهندسی که با اتفاقات علمی سر و کار دارند در رشته های علوم پایه از جمله فیزیک به چگونگی پیش آمدهای علمی توجه می کنند و در واقع به دنبال یافتن دلایل و چرایی هر پدیده یا اتفاق هستند. از سوی دیگر فیزیک منهای ریاضی؛ یعنی صفر به همین دلیل دانشجویان این رشته باید از نظر ریاضیات در سطح بسیار بالایی باشند. در واقع فيزيک رشته‌اي است که به مطالعه پيرامون خود در نگاهي ماکروسکوپيک و ميکروسکوپيک مي پردازد يعني هم اين امکان را دارد که فقط حرکت يک ماهواره يا سياره را بررسي کند بدون اين که به علت و چرايي آن بپردازد وهم در نگاه ميکروسکوپيک به همين حرکت در بعد اتم و الکترون مدار اتم بپردازد. هم نگاه چرايي به اين پديده‌ها دارد و هم نگاه کاربردي. منهاي گرايش دبيري فيزيک که گرايشي تخصصي محسوب نمي‌شود، مقطع کارشناسي آن 5 گرايش به شرح زير دارد:

 1. گرایش اتمی ـ مولکولی:

فیزیک اتمی به بررسی نقل و انتقال الکترون های اطراف هسته می پردازد و خواص آنها را مورد بررسی قرار می دهد؛ یعنی ما در فیزیک اتمی کاری به این نداریم که هسته از چه تشکیل شده است بلکه هسته برای ما مرکزی با بار مثبت است و بیشتر توجه ما جلب الکترون های اطراف هسته می شود.

 1. گرایش فیزیک هسته ای:

در فیزیک هسته ای، خود هسته، مورد مطالعه قرار می گیرد؛ یعنی متخصصان و دانشمندان بررسی می کنند که هسته از چه تشکیل شده و چه نیروهایی بین اجزای هسته حکمفرما است و در نتیجه واکنش های انجام شده، چقدر انرژی آزاد می گردد؟

 1. گرایش فیزیک حالت جامد:

گرایش حالت جامد مربوط به سیستم های بس ذره ای مخصوصاً جامدات است. ابتدایی ترین کار در این گرایش بررسی بلورهای جامدات و خواص اپتیکی، مکانیکی، الکتریکی و صوتی امواجی است که در آن منتشر می شود. این بررسی منجر به پدیده های مختلفی مثل ابر رسانایی، نیمه رسانایی یا پخش و انتقال گرما می گردد.

 1. گرایش هواشناسی:

گرایش هواشناسی، اطلاعات پایه ای و متنوعی درباره انواع پدیده های جوی و برخورد علمی با آنها ارائه می دهد و همچنین با مطالعه دینامیک وضعیت هوا می توان بررسی کرد که شرایط هوا چگونه تغییر کرده و چه پارامترهایی برای ایجاد این تغییر لازم است؟

 1. گرایش اختر فیزیک :

این گرایش به سه بخش اصلی تقسیم می شود:

 1. نجوم رصدی: در این بخش که جنبه مشاهداتی دارد، پدیده های مختلف نجومی را رصد و ثبت کرده و سپس از آنها عکس گرفته و طیف آنها را می سنجند.
 2. اخترشناسی: در این بخش جنبه نظری دارد وضعیت ستارگان مورد مطالعه قرار می گیرد؛ یعنی بررسی می شود که هر ستاره در چه مرحله ای قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ می دهد؟
 3. کیهان شناسی : در این بخش به صورت کلاسیک به چگونگی ایجاد جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه ها و ابر خوشه ها می پردازند.

دانشجویان فیزیک مطالب مختلفی از قبیل الکتریسیته و مکانیک می خوانند و در زمینه های مختلف دید وسیعی پیدا می کنند به همین دلیل می توانند در سازمان های مختلف کشور از قبیل صداوسیما، برنامه و بودجه، مخابرات و همچنین در صنایع مختلف مشغول به کار شود و موفق گردد. فارغ التحصیلان این رشته در حد کارشناسی می توانند در نیروگاه های هسته ای، مراکز تولید قطعات غیرهادی و سلولهای خورشیدی، صنایع تولید و نگهداری لیزر در صنعت، مراکز پزشکی و نظامی و سازمان انرژی اتمی نیز فعالیت کنند. این رشته در مقطع کارشناسي ارشد، داراي 9 گرايش است. اين گرايش ها عبارتند از:

 • اتمي و مولكولي ( ليزر و پلاسما و اپتيک)
 • حالت جامد
 • هسته اي
 • ذرات بنيادي
 • فيزيك نظري
 • نجوم
 • نانوفیزیک
 • گرانش
 • آموزش فیزیک

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی نوبن تز قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، انجام پایان نامه و … همراهی نمایند.

physics

نوین تز

انجام پایان نامه دکتری, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر, انجام پایان نامه انواع رشته ها, انجام پایان نامه رشته های علوم انسانی و انجام پایان نامه رشته های علوم پایه, انجام پایان نامه پدافند غیرعامل وانجام پایان نامه تکنیک های مجتمع و انجام پایان نامه کنترل ترافیک و انجام پایان نامه خطوط انتقال و انجام پایان نامه شبکه انتقال

خدمات نوین تز

 • انجام پایان نامه
 • نگارش و چاپ مقاله
 • ترجمه مقاله تخصصی و ISI
 • تدریس خصوصی دروس دانشگاهی
 • چاپ کتاب

نوین تز

موسسه علمی تحقیقاتی نوین تز یکی از بهترین و موفقترین موسسات در امر ارائه مشاوره به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، انجام پروژه های دانشجویی، انجام پایان نامه های تمامی مقاطع تحصیلی، انجام پایان نامه کارشناسی و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد, انجام پروژه کلیه رشته ها و مقاطع، انجام پروژه

انجام پایان نامه | مشاوره پایان نامه

تماس با ما

09129309570

09369532696

JoomShaper