پایان نامه، مهم‌ترین بخش در هر مقطع تحصیلی و به منزله اتمام دوره تحصیلی (کارشناسی، ارشد، دکترا) می‌باشد. به عبارت دیگر، پایان نامه در هر مقطع تحصیلی بیانگر میزان علم و مهارت‌های کسب شده توسط دانشجو می‌باشد. به همین دلیل هر دانشجو می‌بایست در هر مقطع و متناسب با موضوع پایا‌ن نامه خود وقت مناسبی را برای این موضوع اختصاص دهد تا ثمره تلاش خود در طول یک دوره تحصیلی چندساله را به خوبی مشاهده کند.

پایان نامه و رساله چیست

در دوره های کارشناسی معمولا پایان نامه تدوین نمی شود اما گاه طرح های تحقیقاتی انجام می شود. در بسیاری از رشته ها در دوره کارشناسی درس روش نگارش متون علمی و یا گزارش علمی تدریس می شود. البته ممکن است دانشگاههایی باشند که در کارشناسی درس آشنایی با روش تحقیق هم داشته باشند. وجود این درس سبب می شود تا دانشجو زمینه تحقیق را دریابد و با گزارش های علمی آشنا شود و چنانچه به دوره های بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری ارتقا یافت، بدون پیش زمینه نباشد.

تفاوت پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری :

پایان نامه کارشناسی ارشد با پایان نامه دکتری تفاوت هایی از نظر محتوا و نگارش در دانشگاه های کشور دارد. طبیعی است که رساله دکتری مفصل تر و پربارتر از پایان نامه های ارشد می باشد. همچنین برای رساله دکتری بسیاری از موارد باید با توضیحات بیشتری همراه باشد و از نظر موضوعی هم هر موضوعی برای آن مناسب نمی باشد و باید مثلا به ارائه مدل برای پایان نامه ختم شود. در بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان پایان نامه دکتری باید با مقاله های متعدد بین المللی همراه باشد و دانشجویان دکتری بدون ارائه مقاله از رساله خود نمی توانند از آن دفاع کنند.

برای تهیه پایان نامه و یا رساله مدت قایل توجهی وقت صرف می‌شود و بر حسب اینکه پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد، ارزش آن بیش از یک یا چند واحد درسی است؛ در ایران در کارشناسی ارشد تعداد واحد پایان نامه بین چهار تا شش واحد است در حالی که، در بعضی از کشورها تا ۱۲ واحد نیز برای پایان نامه کارشناسی ارشد منظور می‌شود. در ایران برای رساله دکتری بین ۲۰ تا ۲۴ واحد در نظر می‌گیرند.

انجام پروپوزال در پایان نامه :

یک پروپوزال خوب، پروپوزالی است که در قسمت بیان مساله به خوبی و روشنی کامل موضوع مورد بحث در پایان نامه را شرح دهد. ضرورت انجام تحقیق مساله‌ای است که در پروپوزال باید به خوبی مشخص شود. علاوه بر این در بخش روش تحقیق، می‌بایست مدل تحقیق، روش ریاضی مورد استفاده، نرم‌افزارهای مورد استفاده، نوع پرسشنامه‌ و تعداد آن، تعداد شبیه‌سازی و به طور کلی جزئیات تحقیق مشخص شود تا به راحتی در جلسه شورای گروه به تصویب برسد. علاوه بر این روشن بودن پروپوزال موجب می‌شود تا در جلسه دفاع، به راحتی از پایان نامه انجام شده دفاع کنید.

پس از تصویب پروپوزال یا طرح تحقیق می‌بایست، به انجام پایان نامه مبادرت شود. براساس دستورالعمل‌های دانشگاه‌های مختلف، یک پایان نامه 4 یا 5 فصل دارد.

یکی از اهداف اصلی نگارش و انجام پایان نامه توسط خود دانشجو دراصل آشنا نمودن وی با نحوه نگارش و تنظیم یک مبحث علمی است.  پایان نامه نوشته ای است شامل چکیده آن به فارسی،‌ فهرست تفصیلی مطالب، فهرست تصاویر، جداول و نمودارها،‌ مقدمه و تاریخچه مختصر، مروری برکارهای انجام شده و آخرین اطلاعات تئوری، عملکرد تحقیقی و عملی نتایج، ‌بحث و پیشنهادات، فهرست منابع و ماخذ و چکیده آن به انگلیسی که توسط دانشجو و با نظارت استاد راهنما و همکاری استادان مشاور ‌تنظیم و تدوین می شود و پس از تایید موضوع مراحل انجام پایان نامه آغاز می شود.

به طور معمول زمان انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حدود 8 الی 10 ماه است که این زمان در موسسه نوین‌تز به دلیل استفاده از تیم تخصصی به 3 الی 4 ماه کاهش می‌یابد. موسسه نوین‌تز با بهره‌گیری از اساتید و دانشجویان مجرب در زمینه انجام پایا‌ن نامه در رشته‌های مختلف آماده ارائه خدمات به دانشجویان عزیز می‌باشد.

تخصص ما در انجام انواع پایان نامه های مهندسی ( انجام پایان نامه مکانیک ) و انواع پایان نامه های علوم انسانی ( انجام پایان نامه حقوق ) و دیگر رشته ها می باشد که می توانید با برداشتن تلفن از مشاوره پایان نامه رایگان ما برخوردار شوید و با کارشناسان ما صحب کنید.

نوین تز

انجام پایان نامه دکتری, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر, انجام پایان نامه انواع رشته ها, انجام پایان نامه رشته های علوم انسانی و انجام پایان نامه رشته های علوم پایه, انجام پایان نامه پدافند غیرعامل وانجام پایان نامه تکنیک های مجتمع و انجام پایان نامه کنترل ترافیک و انجام پایان نامه خطوط انتقال و انجام پایان نامه شبکه انتقال

خدمات نوین تز

  • انجام پایان نامه
  • نگارش و چاپ مقاله
  • ترجمه مقاله تخصصی و ISI
  • تدریس خصوصی دروس دانشگاهی
  • چاپ کتاب

نوین تز

موسسه علمی تحقیقاتی نوین تز یکی از بهترین و موفقترین موسسات در امر ارائه مشاوره به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، انجام پروژه های دانشجویی، انجام پایان نامه های تمامی مقاطع تحصیلی، انجام پایان نامه کارشناسی و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد, انجام پروژه کلیه رشته ها و مقاطع، انجام پروژه

انجام پایان نامه | مشاوره پایان نامه

تماس با ما

09129309570

09369532696

JoomShaper