همیبشه بعد از انجام پایان نامه، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری نوبت به دفاع از پایان نامه می باشد. پایان نامه خود را تکمیل کرده‌اید و تمام مراحل پایان نامه نویسی را به درستی انجام داده‌اید و اکنون زمان دفاع از پایان نامه فرا رسیده است. آمارها نشان می‌دهند که پایان نامه‌های بسیاری که مضامین قوی داشته‌اند، تنها به دلیل ارائه نامناسب، تأیید نشده‌اند و این هشداری جدی است که بدانیم اتمام نوشتن پایان نامه آخر کار نیست.

چگونه از پایان نامه خود دفاع کنیم

برخی از دانشجویان سعی می کنند در جلسه دفاع خود سکان دار همه مسائل باشند. یعنی از اتصال کابل کامپیوتر تا پذیرایی را انجام می دهند و به همین خاطر استرس زیادی به خودشان وارد می کنند. توصیه اکید این است که از قبل با یکی از دوستان تان هماهنگی لازم جهت انجام این گونه کارها انجام دهید و خود را درگیر نکنید. شما باید بر روی ارائه تمرکز داشته باشید. در صورتی که فردی پیدا نکردید از فرد خدماتی که در دانشگاه تان هست خواهش کنید که پذیرایی را انجام دهد البته می توانید به او انعامی هم بدهید.

 

درجلسه دفاع از پایان نامه زمانی را به جواب دادن به سؤالات حاضرین اختصاص دهید. نیازی نیست خود را درگیر استرس کنید. به یاد داشته باشید که به موضوع تسلط کافی دارید و می‌توانید به هر سوالی پاسخ دهید. طولانی کردن زمان صحبت کردن نمی‌تواند مانع از پرسیدن سؤالات حاضرین شود. در مواقعی که با پرسش مواجه می‌شوید از دانش خود و لپ تاپ کمک بگیرید هرگز در صفحه پروژکتوربه دنبال جواب نباشید. این کار تمرکز را از شما خواهد گرفت و موجب سر در گمی بیشتری خواهد شد.

مراحل دفاع پایان نامه :

 1. پس از نگارش پايان نامه بر طبق متد نگارش پايان نامه موجود در کتابخانه و مطالعه و تاييد آن توسط اساتيد راهنما، پيش نويس پايان نامه همراه با نامه درخواست تعيين استاد داور از طرف اساتيد راهنما به معاونت پژوهشی تحويل گردد.
 2. نامه درخواست اساتيد داور از طرف معاون پژوهشی در شورای پژوهشی دانشکده مطرح و حداقل 2 نفر استاد داور جهت داوری پايان نامه با توجه به موضوع پايان نامه انتخاب خواهد شد.
 3. پس از تعيين استاد داور مکاتبات لازم از طرف معاونت پژوهشی انجام شده و نامه های مربوطه به همراه پيش نويس پايان نامه به اساتيد داور به صورت محرمانه ارجاع می گردد.
 4. فرصت در نظر گرفته شده جهت داوری پايان نامه 3 هفته می باشد.
 5. پس از کامل شدن روند داوری، موارد مطرح شده از طرف اساتيد داور که به معاون پژوهشی ارسال گرديده و يا به خود دانشجو تذکر داده می شود می بايست توسط دانشجو و با راهنمايی اساتيد راهنما بررسی و تصحيح شود و چنانچه نياز به پاسخگويی باشد از طريق معاونت پژوهشی مکاتبات لازم انجام پذيرد.
 6. پس از تکميل و تصحيح پايان نامه و جلب رضايت اساتيد داور از ايشان مجوز دفاع اخذ می گردد.
 7. جهت برگزاری جلسه دفاع گذراندن تمام واحد های تئوری و عملی و سپری شدن زمان يک سال ازتاريخ تصويب پايان نامه و يا با تائيد اساتيد راهنما 10ماه ضروری می باشد.
 8. به منظور تحصيل اطمينان، معاونت پژوهشی نامه کنترل واحد دانشجو را به معاونت آموزشی ارسال نموده و پس از دریافت پاسخ، دانشجو می تواند اقدام به تعيين جلسه دفاع نمايد.
 9. پس از مشخص شدن زمان دفاع دعوت نامه مربوطه از طرف معاونت پژوهشی به اساتيد راهنما  و اساتید داور ارسال می گردد.
 10. دعوت عمومی جهت شرکت درجلسه دفاع توسط دانشجو در تابلوهای اعلانات  و وب سایت دانشکده انجام می شود.

فراموش نکنید جلسه دفاع است، جلسه تدریس شما نیست. بایستی از کاری که کرده اید با توضیحات دقیق و مفصل دفاع کنید. این موضوع را خیلی از دانشجو های تحصیلات تکمیلی که همزمان تدریس هم می کنند، توجه نمی کنند! برخی اوقات آنقدر رفتار دانشجو زننده می شود و اگر احیانا مقالاتش در یک ژورنال خیلی مهم چاپ شده باشد دچار غرور می شود که استاد داور محترم چنین تصور می کند که آمده تا درس یاد بگیرد!

دفاع پایان نامه عمران :

انجام پایان نامه عمران خاک و پی‌، به اندرکنش خاک و سازه ارتباط دارد. عمده مباحث مطرح شده در این گرایش مربوط به نشست خاک ناشی از وزن سازه، تونل زنی، فرایند تحکیم خاک مانند نیلینگ، انکراژ، استفاده از ژئوگرید و ژئوتکستایل، بررسی پارامترهای خاک مانند زاویه اصطکاک، چسبندگی و ...، بررسی مدل‌های رفتاری خاک مانند مورکولمب، دراکر-پراگر، بررسی اثرات روانگرایی و تراوش می‌باشد که هم‌اکنون اکثر پایان‌نامه‌های دانشگاهی در گرایش خاک و پی در این زمینه‌ها تعریف می‌شوند.  پایان نامه عمران سازه‌های آبی نیز به اندرکنش آب و سازه ارتباط دارد. حوزه‌هایی از قبیل آب‌شستگی، تعیین میزان رسوب، میزان آب‌دهی، سازه‌های دریایی مانند دایک و موج‌شکن سکوهای دریایی از موضوعات مهم در تعریف پایان‌نامه‌های عمران سازه‌های آبی هستند.  پایان نامه‌های عمران در گرایش راه و ترابری همانطور که از نام آن پیداست به مسائل مربوط به حوزه راه مربوط هستند. در این گرایش که معمولا با گرایش مدیریت ساخت نیز تلفیق می‌گردد، موضوعاتی مانند بهره‌وری شبکه حمل و نقل، طراحی انواع تقاطعات به منظور کاهش زمان تاخیر و کاهش حجم ترافیک و ... مطرح می‌شود.

حال اگر شما در انجام سمینار خود مشکل دارید میتوانید با موسسه نوین تز تماس بگیرید تا اساتید مجرب و حرفه ایی کار شما رو انجام دهند. انجام پروپوزال و انجام پروژه مکانیک و دیگر رشته ها و انجام سمینار تمامی رشته ها تخصص ماست با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. همچنین برای دریافت هزینه انجام سمینار و انجام سمینار فوری با تماس بگیرید.

نوین تز

انجام پایان نامه دکتری, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر, انجام پایان نامه انواع رشته ها, انجام پایان نامه رشته های علوم انسانی و انجام پایان نامه رشته های علوم پایه, انجام پایان نامه پدافند غیرعامل وانجام پایان نامه تکنیک های مجتمع و انجام پایان نامه کنترل ترافیک و انجام پایان نامه خطوط انتقال و انجام پایان نامه شبکه انتقال

خدمات نوین تز

 • انجام پایان نامه
 • نگارش و چاپ مقاله
 • ترجمه مقاله تخصصی و ISI
 • تدریس خصوصی دروس دانشگاهی
 • چاپ کتاب

نوین تز

موسسه علمی تحقیقاتی نوین تز یکی از بهترین و موفقترین موسسات در امر ارائه مشاوره به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، انجام پروژه های دانشجویی، انجام پایان نامه های تمامی مقاطع تحصیلی، انجام پایان نامه کارشناسی و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد, انجام پروژه کلیه رشته ها و مقاطع، انجام پروژه

انجام پایان نامه | مشاوره پایان نامه

تماس با ما

09129309570

09369532696

JoomShaper