پایان نامه و رساله چیست

پایان نامه، مهم‌ترین بخش در هر مقطع تحصیلی و به منزله اتمام دوره تحصیلی (کارشناسی، ارشد، دکترا) می‌باشد. به عبارت دیگر، پایان نامه در هر مقطع تحصیلی بیانگر میزان علم و مهارت‌های کسب شده توسط دانشجو می‌باشد. به همین دلیل هر دانشجو می‌بایست در هر مقطع و متناسب با موضوع پایا‌ن نامه خود وقت مناسبی را برای این موضوع اختصاص دهد تا ثمره تلاش خود در طول یک دوره تحصیلی چندساله را به خوبی مشاهده کند.

پایان نامه و رساله چیست

در دوره های کارشناسی معمولا پایان نامه تدوین نمی شود اما گاه طرح های تحقیقاتی انجام می شود. در بسیاری از رشته ها در دوره کارشناسی درس روش نگارش متون علمی و یا گزارش علمی تدریس می شود. البته ممکن است دانشگاههایی باشند که در کارشناسی درس آشنایی با روش تحقیق هم داشته باشند. وجود این درس سبب می شود تا دانشجو زمینه تحقیق را دریابد و با گزارش های علمی آشنا شود و چنانچه به دوره های بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری ارتقا یافت، بدون پیش زمینه نباشد.

نکات نگارش پایان نامه

اگر زمان آن رسیده که پایان نامه ارشد خود را شروع کنید باید نکاتی را رعایت کنید. برای انجام پایان نامه، انجام پایان نامه ارشد و انجام پایان نامه دکتری باید به بعضی نکات ریز توجه کنید که در این مقاله میخواهیم به شما یاد دهیم گه چگونه نگارش پایان نامه خود را درست انجام دهید که مشکلی پیش نیاد.

نکات نگارش پایان نامه

همه ما در شروع نوشتن پایان نامه با مشکلات زیادی در تایپ در ورد مواجه می شویم و شروع به تماس و راهنمایی گرفتن از دوستانی می کنیم که قبلا پایان نامه نوشته اند. من هم مثل شما این فرآیند پایان نامه نویسی را گذرانده ام و برای اینکه شما دوستان عزیز، مثل من دچار مشکل نشوید، نکات کلیدی نوشتن در ورد را که معمولا افراد آشنایی با آنها ندارند، برای شما آماده کرده ام.

پروپوزال چیست و موضوع پایان نامه

پس از انتخاب موضوع پایان نامه، نگارش پروپوزال و تصویب آن اولین گام در شروع فرایند انجام پایا‌ن نامه کارشناسی ارشد محسوب می‌شود. پروپوزال چشم‌انداز پایا‌ن نامه و نیز اهداف مدنظر استاد و دانشجو را از انجام پایا‌‌ن نامه مشخص می‌کند. به همین منظور می‌بایست انجام پروپوزال با دقت و ظرافت خاصی صورت ‌گیرد.

پروپوزال چیست

هر پروپوزال بسته به دانشگاه‌های مختلف دارای قسمت‌های مختلفی است که می‌بایست با دقت تکمیل شوند، در این بخش، مهمترین مواد موجود در یک پروپوزال شرح داده شده است:

چگونه پایان نامه حقوق بنویسیم

بزارید قبل از شروع انجام پایان نامه حقوق کمی در مورد خود پایان نامه حرف یزنیم و سپس در ادامه آموزش چگونه یک پایان نامه خوب بنویسیم را میگوییم. پایان نامه نوشتاری است که شما درآن  موضوع یا سوالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل و یا  تجارب عملی و یا آزمایشی به پاسخ آن می رسید. به بیان دیگر پایان نامه استدلال موضوعی، ارائه پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی و یا احتمالا (با اغراق) مهم ترین نوشته ای است که تا کنون منتشر کرده اید. اما پایان نامه دکترا باید موضوع  مناسب و جامعی داشته باشد و بیانگر پدیده یا نتیجه ای جدید باشد. پایان نامه اساس و پایه بسیاری از تحقیقات علمی و اکتشافات محققین می باشد.

چگونه پایان نامه حقوق بنویسیم

چگونه از پایان نامه خود دفاع کنیم

همیبشه بعد از انجام پایان نامه، انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری نوبت به دفاع از پایان نامه می باشد. پایان نامه خود را تکمیل کرده‌اید و تمام مراحل پایان نامه نویسی را به درستی انجام داده‌اید و اکنون زمان دفاع از پایان نامه فرا رسیده است. آمارها نشان می‌دهند که پایان نامه‌های بسیاری که مضامین قوی داشته‌اند، تنها به دلیل ارائه نامناسب، تأیید نشده‌اند و این هشداری جدی است که بدانیم اتمام نوشتن پایان نامه آخر کار نیست.

چگونه از پایان نامه خود دفاع کنیم

برخی از دانشجویان سعی می کنند در جلسه دفاع خود سکان دار همه مسائل باشند. یعنی از اتصال کابل کامپیوتر تا پذیرایی را انجام می دهند و به همین خاطر استرس زیادی به خودشان وارد می کنند. توصیه اکید این است که از قبل با یکی از دوستان تان هماهنگی لازم جهت انجام این گونه کارها انجام دهید و خود را درگیر نکنید. شما باید بر روی ارائه تمرکز داشته باشید. در صورتی که فردی پیدا نکردید از فرد خدماتی که در دانشگاه تان هست خواهش کنید که پذیرایی را انجام دهد البته می توانید به او انعامی هم بدهید.

نوین تز

انجام پایان نامه دکتری, انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر, انجام پایان نامه انواع رشته ها, انجام پایان نامه رشته های علوم انسانی و انجام پایان نامه رشته های علوم پایه, انجام پایان نامه پدافند غیرعامل وانجام پایان نامه تکنیک های مجتمع و انجام پایان نامه کنترل ترافیک و انجام پایان نامه خطوط انتقال و انجام پایان نامه شبکه انتقال

خدمات نوین تز

  • انجام پایان نامه
  • نگارش و چاپ مقاله
  • ترجمه مقاله تخصصی و ISI
  • تدریس خصوصی دروس دانشگاهی
  • چاپ کتاب

نوین تز

موسسه علمی تحقیقاتی نوین تز یکی از بهترین و موفقترین موسسات در امر ارائه مشاوره به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، انجام پروژه های دانشجویی، انجام پایان نامه های تمامی مقاطع تحصیلی، انجام پایان نامه کارشناسی و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد, انجام پروژه کلیه رشته ها و مقاطع، انجام پروژه

انجام پایان نامه | مشاوره پایان نامه

تماس با ما

09129309570

09369532696

JoomShaper